87 / 100

2020 Anahtar Teslim Tadilat Fiyatları

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatları

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatları | 55.000₺ başlayan fiyat

Anahtar Teslim Tadilat
Anahtar Teslim Tadilat

Anahtar teslim tadilat fiyatları bölge ve içerik bakımından değişkenlik göstermektedir. Burada 2019 – 2020 yılında fiyata etki eden bütün faktörler kişilerin tercihlerine göre şekillenir.

Anahtar teslim tadilat fiyatları denildiğinde öncelikle yapılacak işin kapsamını incelemek gereklidir. Tadilat içerisinde bir evin veya işyerin hangi kısımları yenilenecek, komple tadilat olacak mı gibi soruların cevabının netleşmesi gerekmektedir.

Özellikle anahtar teslim tadilat projelerinde alan büyüklüğü, evin veya işyerin iç dekorasyonu, alanın kullanım amacı önemlidir. Ev,işyeri ya da genel olarak yaşam alanlarının çoğunda yapılacak yenilik çalışmaları elbette belirli bir bütçe gerektirmektedir. Tadilat işlerini her zaman profesyonel bir ekibe yaptırmak hem zamandan hem de parasal yönden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatlarında Etkileyici Faktörler

1. Yapılacak Tadilatın İçeriği

Anahtar teslim tadilat fiyatları, projenin genelinde kullanılan malzeme ve işçiliğe göre değişmektedir. ilk etapta evin veya işyerin genelinde bir keşif yapılması şarttır. Bu keşif sırasında işyerin veya evin kullanılır vaziyette olup olmadığına bakılır. Akabinde işyerin veya evin dekorasyon ve tadilatı üzerine plan proje kısmına geçilir. Yapılacak tadilatın içeriğinde neler olacağı işte bu kısımda belirlenir. Asma tavan kullanılacakmı, duvarda kullanılan boya ya da duvar kağıdnın türü,deseni ve rengi belirlenir. Alçı ve alçıpan işleri, boya ve badana işlemleri, mobilya ve dolapların yerleşimi ve modelleri, zemin kaplama ürünlerini seçimi ve rengi, alanın dizaynı ve tesisat işlemlerinin tamamı fiyata dahil işlemlerdir. İşyeri veya daire baştan aşağıya yenilenir ve sahibine bu şekilde sıfırlanmış gibi teslim edilir.

2. Alan Mekrekaresi

Anahtar teslim tadilat projelerinde fiyatta belirleyici diğer konu evin metrekaresidir. Apartman dairesi, müstakil ev, villa ve triplex evlerin tadilatlarında fiyatı bu alanların metrekaresi belirler. Bir apartman dairesi ile bahçeli bir villanın anahtar teslim tadilat fiyatı ciddi farklılık gösterecktir. Özellikle bahçeli alanlar ile birlikte yapılan tadilatlarda çalışmayı yürüten mimarın da başarısı ve tecrübesi oldukça önemlidir. Küçük alanların tadilat çalışmalarında ise alanların daha kullanışlı hale getirilmesi büyük önem taşır. Bu alanlarda tadilata ihtiyaç duyulmasının en baş sebebi kullanılan alanın yetersizliğidir. Kişiler, günün bütün negatifliğini atacak ve daha konforlu alanlara sahip olacakları alanlar için tadilata yönelirler. Bu sebeple kullanılan alanın büyüklüğü, bu alanda rahat hareket edilebilirlik oldukça önemlidir ve fiyata yansır.

Komple Ev Tadilat Hesaplaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zaman içerisinde yaşadığımız ev yaş aldıkça eskir, kullanım alanlarında yetersizlikler ortaya çıkabilir. Ya da eski bir evi satın aldığımızda dekorasyonu değiştirmek isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda evde tadilata başvururuz. Her bütçeye göre komple ev tadilatı mevcuttur. Peki komple ev tadilatının ne kadar tutacağını hesaplarken nelere dikkat etmeliyiz? İşte bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

  • Tadilat yapılacak evin büyüklüğü ve şekli
  • Tadilat sürecinde kullanılacak malzemenin kaliteli olması
  • Ustaların tecrübeli olması
  • Elektrik ve su tesisatı yıkım-kırım işlemi
  • Molozların taşınması

Gibi özelliklere göre komple ev tadilatı hesaplaması yapmak mümkün olmaktadır

Peki neden komple ev tadilatını öneriyoruz? Evinizde değişiklik yaparken farklı zamanlarda belirli kısımlara tadilat uygulamanız hem zamanınızdan hem bütçenizden çalacaktır. Evinizin tüm bölümlerini toplu olarak tadilat yaptırmanız daha ekonomik olacak ve bütün işleriniz tek seferde tamamlanmış olacaktır. Ayrıca yarım yapılan tadilat kullanım zorluğu olarak size geri dönebilir. Örneğin balkonunuzu cam balkon ile kapatmak istediniz, cam yerleştirilen yerdeki mermer eski mermeriniz ve bunun üzerine tadilat yaptırdınız. Alttaki mermer zaten eskimiş olduğundan ve zamanla üzerine koyulan cam nedeniyle daha da gücünü kaybedeceğinden camlarınızda yamulma olabilir. Hem görüntü olarak estetiklik kaybolur, hem kullanımda zorluklar yaşarsınız. Bu elbette can sıkıcıdır bu yüzden komple ev tadilatı yaptırırken evi bir bütün olarak düşünmek her anlamda faydalıdır.

Komple Ev Tadilatı Örnekleri

Örnekleri incelemek konuyu net bir şekilde anlamak pek mümkün olmayabiliyor. Biz de Evde Mimar ekibi olarak bu bölümde sizlere örnekler sunmaya karar verdik. Başarılı ev tadilatı örnekleri ile sizlerin de fikir açısından bilgilenmenizi, ilham almanızı kolaylaştırmaya çalışacağız.

Anahtar Teslim Komple Tadilat Dekorasyon Fiyatları

Komple ev yenileme çalışmalarında fiyatlandırma ufak bir evin küçük tadilatlarına göre elbette daha uygundur. Örneğin boya badana için bir 100 m2 bir yere 1.200 TL fiyat verilirken komple tadilat yaparken aynı 100 m2 yere 400 TL fiyat biçilebilir. Burada hem ustaların hazır olması hem toptan birçok işin tamamlanabilir olması fiyatta oldukça büyük indirimlere yol açmaktadır. Biz de size Evde Mimar olarak bu içeriğimizde ortalama olarak anahtar teslim tadilat fiyat tablosu oluşturmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olur. Tablo ile ilgili sorularınız için bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Evin MetrekaresiOrtalama Komple Tadilat Fiyatları
50-100 m210.000-30.000 TL
100-150 m215.000-45.000 TL
150-200 m225.000 TL-50.000 TL

Evin Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Ev tadilatının ne kadar süreceği elbette ki işin nasıl olacağına, hangi kalemleri kapsadığına göre değişir. Genel olarak standart 3+1 bir evin tadilatı ise ortalama olarak 10 gün ile 30 gün arasında değişen zaman aralığına sahiptir. Eğer 2 katlı 250 m2 bir villadan bahsediyorsak bu süre 30 ile 45 arasından değişmektedir. Çalışmaların ustaların kabiliyeti ve istenilen modele değiştiğini ise size tekrardan hatırlatmak isteriz. Ev tadilatının ne kadar süreceğini daha net görmeniz için ise sizlere farklı bir tadilat süreç tablosu oluşturduk. Umarız beğenirsiniz.

Evin MetrekaresiOrtalama Komple Tadilat Süresi
50-100 m28-15 gün
100-150 m215-30 gün
150-200 m220-35 gün