90 / 100

ALÇI KARTONPİYER-05436133333

ALÇI KARTONPİYER
48

Alçı kartonpiyer resim galerisi için Tıklayın

Kartonpiyerler, kullanım alanı ve amacı doğrultusunda farklı çeşitlerde sunulan dekoratif ürünlerdir.

Kartonpiyer, iplik ve paçavra lifleri, alçı ve su karışımı ile elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek şekillendirilmesi ve sonrasında kurutulması ile ortaya çıkan bir dekorasyon ürünüdür. Duvar, tavan ara kesitleri ve tavan göbeklerinde sıklıkla kullanılan kartonpiyerler; kabartmalı görünümüyle, mekânlara hem modern, hem de dikkat çekici bir hava kazandırır.

Kelime anlamı sıkıştırılmış kâğıt olarak bilinen kartonpiyer, son dönemlerin gözde dekorasyon ürünlerinden biri olsa da; aslında tarihi 500 yıl öncesinin mimari çizgilerinde kendini gösterir. Bu anlamda, eski dönemlerde, pek çok mekânda çeşitli malzeme ve tekniklerle yapılan süslemeler göze çarpar. Bu dönemlerde karton kutu kavramı ile başlayan ve şekillenen bu ürünler, zamanla gelişerek bugünkü bina içi ve cephe dekorasyonunda kullanılan halini almıştır.

Önceleri ev, iş yeri, otel vb. alanların dekorasyonunu daha gösterişli ve dekoratif hale getirmeyi amaçlayan kartonpiyerler, sonrasında gelişen kaplama ve şekil özellikleri sayesinde, detaycı çözümlere imkân tanıyan ürünler arasında yerini almıştır. Bu açıdan bakıldığında kartonpiyerlerin geniş bir kullanım alanına sahip olduğu görülür. Yanı sıra, bu dekoratif ürünler, farklı motif ve desen seçenekleriyle yaşam alanlarında farklı beklentileri taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte ürünlerdir.

Kartonpiyerlerin kullanım alanları, yapı özellikleri ve mevcut durum ihtiyacına göre şekillenir. Yapıların iç bölümleri ve cephe uygulamalarında dekoratif bir görünüm elde etmek için yapıların kabartmalarla süslenmesi sırasında, daha çok duvar ve tavan ara kesitleri ve tavan kısmında çalışmalar yapılır. Ses izolasyonu, yangın yalıtım uygulamaları ile hasar görmüş ya da yamuk yüzeylerin düzeltilmesi amacıyla kartonpiyerlerin tercih edilmesi ise tasarruf, güvenlik ve kusursuz yüzey görünümü doğrultusunda olur. Bu noktada, bu ürünler, yapıların tesisat işlemleri sonrasında, hem etkin hem de kurtarıcı rol oynayan dekorasyon ögelerinden biridir.

Kartonpiyer Fiyatları

Yapılara göz alıcı bir görünüm kazandırmak ve istenmeyen bölümleri gizlemek amacıyla kullanılan kartonpiyerler, son dönemlerin öne çıkan dekorasyon malzemeleri arasında yer alır. Tavan ve duvarlarda modern bir şıklık yaratan bu ürünler, geniş ürün yelpazesi ile farklı beğenilere yönelik estetik çözümler sunar.

Kartonpiyerler, kullanım alanı ve amacı doğrultusunda farklı çeşitlerde sunulan dekoratif ürünlerdir. Kullanılan malzeme türüne göre alçı kartonpiyer ve polistren kartonpiyer olarak ikiye ayrılan bu ürünler, motif seçenekleri açısından da sade, klasik ya da modern çizgileri alanlara yansıtır. Alçı kartonpiyerler, usta bir işçilik ve ince bir sanat gerektiren ürünler olup, daha çok özel tasarım desenlerin uygulanması için kullanılırlar. Polistren kartonpiyerler ise, binlerce çeşit hazır motif seçeneği arasında seçim yapma özgürlüğü sunan ve kolayca uygulanabilen ürünler arasında yer alır.

Kartonpiyerler, yapı ve kullanım özellikleri açısından avantaj sağlayan ürünlerdir. Gerek ürün, gerekse uygulama maliyeti açısından ekonomik bir dekorasyona olanak tanıyan bu ürünler, istenen desen ve motifi sunması sayesinde yaşam alanlarında istenen görünüme ulaşmaya yardımcı olur. Hafif oluşu ile binalara ek bir ağırlık getirmeyen kartonpiyerler, bakım ve temizliğinin kolay olması ile de pratik ürünler arasında yer alır. Nemden etkilenmemeleri ve dayanıklı oluşları ile uzun süre kullanabilirler. Ses ve ısı yalıtımı özelliği ile tasarruf sağlayan bu ürünler, yangına karşı dayanıklı olmaları yönüyle de güvenli bir kullanım sunarlar. Ek olarak, plastik ve su bazlı boya ile boyanabilir özellikte olan alçı kartonpiyer modelleri, istenildiğinde değişiklik yapabilmeye imkân tanır.

Etki Alanları,Web Barındırma, e-posta, SSL ve daha fazlası’nı yönetmek ve satın almak  için  Gns.net.tr Hesabınıza Giriş Yapın

https://gns.net.tr/
İşinizi İnternet’e Taşıyın Alan Adınızı Kimse Almadan Alın