89 / 100

Alçıpan Duvar fiyatı modelleri

Alçıpan Duvar
Alçıpan Duvar
Alçıpan Duvar
Alçıpan Duvar

Hem ticari hem de konut alanlarında bina ve bakım projelerinin kullanışlı ve performans gereksinimlerini karşılayan, yük taşımayan, hafif, yapımı kolay, sağlam kuru duvar alternatiftir. Bu panolar, geleneksel beton duvar yapılarını güvenilir güvenli pratik ve uygun maliyetli bir alternatif olarak hızla değiştirmektedir.

Alçıpan Bölme Duvar Bölümleri Nelerdir Alçıpan bölme duvar dizayn mimaride ve tasarımda önemli bir uygulama eldetmektedir. Yaygın olarak kuru duvarlar olarak adlandırılan bu bölmeler, alçı sıvaya iki kalın kâğıt yaprağı arasında başarılı bir şekilde sıkıştırılarak yapılır.

Neden Alçıpan Duvar Bölmelerini Kullanmalısınız?

Birçok kez, insanların yeni bir iç duvarın inşası için tuğla veya kontrplak kullandıkları görülmüştür. Günümüzün kolay bir alternatifi, alçıpan panel bölme duvarlarının kurulumunu, sizi tüm masraflardan ve taze yapıdaki kirli işlerden kurtarmanızı sağlıyor. Alçıpan duvar, daha güvenli ve ateşe dayanıklı oldukları için ahşap levhalar üzerinde muazzam bir kenara sahiptir. Benzer şekilde, ağır tuğla duvar ile karşılaştırıldığında, bu alçı duvarlar binanın ağırlığını büyük ölçüde azaltır. Ayrıca, termal ve akustik yalıtım özellikleri, güvenli ve sessiz bir ortam oluşturmaya yardımcı olur.

AYapılmasının Faydaları

Ses iletimi, bugün bir bina tasarlarken çok büyük bir husustur. Gürültünün bitişik alanlara aktarılması engellenmelidir. Alçıpan bölme duvar ile ses aktarımını frenlemek son derece kolaydır ve keyifli bir ortam yaratır.Kurulumu son derece kolaydır. Kolayca delinebilir ve günümüzde bir dizi tavan tasarımında da kullanılabilirler.

Ayrıca, diğer materyallere kıyasla çok daha düşük işçilik maliyetlerine kurulabilirler.Hafiftirler ve ateşe dayanıklılık özellikleri gösterirler.Minimum miktarda atık ve inşaat artıkları üretirler ve montaj teknolojisine uyarak montajı kolaydır.Alçıpan Bölme Duvar çok pürüzsüz. Yüzeyleri kolayca boyanabilir veya duvara genel görünümünü artırmak için uygun duvar kâğıdı uygulanabilir.

Alçıpan Bölme Duvar da yapılan bölmeler, tasarım için çok çeşitli mimari talepleri yerine getirir. Bu bölme duvarlarını eşsiz bir ürün haline getirmek için performansları ve uygulama kolaylığı, bol kullanılabilirlik, zahmetsiz onarım ve neredeyse tüm iç dekorasyon şekillerine etkili uyumluluk bir araya getirilmiştir.Çarpıcı ve Estetik İçin Bölme Duvar Levhalarını Takın

Alçıpan Çeşitleri ?

Ne tür alçı levhalar var? Alçı levhalar performanslara göre aşağıdaki ana kategorilere ayrılabilir: Yangın performansı sağlayan alçıpanlar Akustik veya ses performansı sağlayan alçı levhalar Termal performans sağlayan alçıpanlar Genellikle atriyumlarda, fuayelerde, restoranlarda ve ses yankılanmasının bir sorun olduğu diğer ortamlarda kullanılan, estetik tasarımla akustik performans sağlayan delikli alçı levhalar Darbe dayanımı sağlayan alçı levhalar Buhar, nem ve suyu kontrol etmeye yardımcı alçı levhalar Dış kılıf amaçları için uygun olan sınırlı sayıda alçıpan da vardır- Hava Savunması gibi –

Alçıpan Duvar

Alçıpan bölme duvarları, binaların iç alanlarında en sık kullanılan duvar uygulamalarından biridir. Alçıpan bölme duvarları metal veya ahşap konstrüksiyona farklı boyutlarda alçıpan paneller vidalanarak uygulanabilir. Binalarda alçıpan bölme duvarların kullanımının birçok avantajı vardır. Kullanım kolaylığı bu avantajların başında gelmektedir. Buna ek olarak, alçıpan bölme duvarları ısıya ve sese karşı oldukça yalıtılmıştır. Diğer avantajları aşağıdaki gibi de listeleyebiliriz.
  • 1- Yangına karşı çok dayanıklıdır.
  • 2- PH değeri bakımından İnsan ile aynı değere sahiptir ve bakteri üretimi yoktur.
  • 3- Alçıpan bölme duvarları hafif ve esnek bir yapıya sahiptir ve montaj açısından çok pratiktir ve bu nedenle hızlı çözümler sağlayabilir.
  • 4- Deprem gibi olası afetler durumunda patlama riski yoktur.

Her yapı elemanında olduğu gibi, alçıpan bölme duvarlarında bir standart vardır. Alçıpan paneller TS-452 ve DIN-18180 standartlarına göre üretilmektedir. Fabrikalarda üretilen tüm alçıpan bölme duvarları bu standartlarda üretilmekte ve müşterilere sunulmaktadır. Uzun yıllardır alçıpan bölme sektöründe yer alan KNAUF, müşterilerden gelen geri bildirimlere göre, ürünleri ve üretim hattını değiştirmek için sürekli olarak en iyi ürünü en iyi ürünü sunmaya çalışıyor.

Alçıpan bölme duvarların kullanımı genellikle yerleşim alanlarında, ofis alanlarında, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve okullarda iç mekân olarak kullanılır. Çok kısa bir sürede uygulanabileceğinden, tercih edilen alçıpan bölme duvarları duvar uygulamasında, duvar kaplamasında, asma tavanda ve çelik kolon kaplamasında kolayca kullanılabilir. Gördüğünüz gibi, alçıpan bölme duvarı hemen hemen her alanda karşılaşabileceğiniz bir malzemedir.

Bir alçı duvar uygulamasına ihtiyacınız varsa, bu alandaki uzmanlara danışmak en iyisidir. Etrafınızda bu tür kişileri bulamazsanız, bizden de hizmet alabilirsiniz. Bir şirket ve bir şirket olduğumuzun yanı sıra bir proje ve uygulayıcı şirket olduğumuzu belirtmeliyiz. Her yapı malzemesinde olduğu gibi, malzemenin uygulamadan uzun süre faydalanmak için nerede ve hangi koşullarda kullanılacağı çok önemlidir. Olduğu gibi, nerede ve hangi amaçla olduğunu bilmek önemlidir. Kalın bir alçıpan bölme duvarı üzerinde belirli bir ağırlık taşınacaksa, bir kaplama yapılacaksa ince bir alçıpan yeterli olacaktır. Bu, kullanımınızla doğru orantılıdır.

Bir aynı zamanda t, uygulamanın kaliteli ürün malzeme kalitesi kadar önemli en azından bir. Alçıpan bölme duvarları gibi uzman şirketlerle çalışmanızı öneririz. Ancak, bir profesyonel size doğru ürünü önerecek ve doğru uygulamayı yapacaktır. İnce veya kalın bir alçıpan bölme duvarı, çok kalın veya çok kalın olduğu için malzemenin fiyatından zarar görecektir. Alanında deneyimli kadromuzla tek bir görev altındayız. Bizi tercih eden müşterilerimiz, doğru ürünleri müşterilerimize en iyi fiyatla sunduğumuzu çok iyi biliyorlar.

Bu şekilde müşteri memnuniyetini daima en üst seviyede tutuyoruz. Gelişen teknolojinin yanı sıra sektörde alçıpan bölme duvarı gelişmeye devam etmektedir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada sektörümüzle ilgili yenilikleri yakından takip ederek ekibimizi ve ekipmanlarımızı sürekli geliştiriyoruz. Ancak bunu yapabilen firmalar sektörde olduğu kadar gerçek anlamda da başarılı olacaktır.

Alçıpan bölme duvarları yapım aşamasında, suya ve ısıya dayanıklı alçıpan kullanılır. Profil olarak Alçıpan DU ve DC profilleri kullanılır. Bu profilleri duvara sabitlemek için vidalar ve dübeller de kullanılır. Ayrıca borazan vida, delikli köşe profili, derz bandı ve dolgu maddesi kullanılır. Gördüğünüz gibi, bir uygulama sırasında birden fazla malzeme kullanılmaktadır. 

Alçıpan paneller, diğer uygulama malzemeleriyle aynı kalitede dayanıklı ve dayanıklı olmalıdır. Tabii ki, bu malzemelerle birlikte, en önemli faktör, pratisyenin bu alandaki deneyimi ve ustalığıdır

. Alçıpan bölme duvarları ustanın elinde bir sanat şaheserine dönüştürülebilirken, bu işi anlamayanlar çok büyük problemlere sahip olabilirler.türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizi arayabilirsiniz.