82 / 100

Sade Kartonpiyer

Üretimini yaptığımız özel kalıplara sahip olan düz kartonpiyer ürünlerimiz ile sizlere kaliteli hizmetler veriyoruz. Özel kalıplara sahip olan kartonpiyerler dışında dilerseniz ihtiyacınız olan ölçülerde ve kalıplarda düz kartonpiyerlere de sahip olabilirsiniz.

Kartonpiyer, alçı ve iplik liflerinin suyun bir arada karışımı yapılarak, hazır kalıpları olan desenli, dekoratif ve sade olmak üzere kalıpları mevcuttur. Kartonpiyer dökümü yapıldıktan bir süre sonra, kalıbın içinde kuruduktan sonra ortaya çıkan ürüne Kartonpiyer denir. Kartonpiyer, adı üzerinden de anlaşılacağı üzere, kartonpiyer alçısından yapılmaktadır.

Kartonpiyer, dekorasyon maksatlı yapılarda, hem yaşam alanını süslemek ve sadeliği ortadan kaldırmakta kullanılmaktadır.

Günümüz itibari ile kartonpiyerin yerini genel olarak Stropiyer almıştır. Tercih edilmesindeki sebep, işçilik bakımından kolay ve pratik olmasıdır. Bakıldığı zaman kartonpiyer yada stropiyer olduğunu ayırt etmekte oldukça zordur. Tercih edilmesindeki sebebi hem ayırt edilememesi ve düşme riskinin minimum seviyede olmasıdır.

Kartonpiyer yada stropiyer malzemelerinden neler yapılabilir sorunuza karşılık olarak, Ana Sayfa‘mıza göz atarak Duvar Çıtası ve Tavan Kaplama sayfamıza göz atabilirsiniz.

düz kartonpiyermodelleri
179
Desenli Kartonpiyer